W jaki sposób można  utrudnić swoją podróży samolotem, poprzez publikację jednego zdjęcia? Nie jest to trudne i nie dotyczy sytuacji towarzyskich.

Na co uważać przy składaniu wniosku „Rodzina 500+”? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwraca uwagę jak zrobić to bezpiecznie dla wniosków składanych on-line.

Dnia 27 czerwca 2019 roku Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) odniósł się do szeroko komentowanej ostatnio w mediach, a to z uwagi na nowelizację przepisów kodeksu pracy, kwestii kontroli trzeźwości pracowników przez pracodawcę. Wspomniana nowelizacja wprowadziła wiele zamieszania i wątpliwości w odniesieniu do często praktykowanych przez pracodawców tzw. wyrywkowych kontroli trzeźwości.

W zeszłym tygodniu przez Internet przeszła fala zdjęć staruszków. Sportowcy, aktorzy, celebryci czy też nasi znajomi masowo zaczęli umieszczać zdjęcia samych siebie mocno postarzonych. Takie możliwości daje aplikacja FaceApp a fala zdjęć to efekt uruchomienia związanej z nią kampanii reklamowej.  

W artykule https://rodo.pl/aktualnosci/dowody-osobiste-kopia informowaliśmy o ważnej zmianie w przepisach ustawy o  dokumentach publicznych, w tym m.in. dotyczącej zakazu kopiowania dowodów osobistych.

Kontynuując i nieco poszerzając omówienie wspomnianej nowelizacji należy wspomnieć, że definicja „dokumentu publicznego” nie ogranicza się wyłącznie do dowodów osobistych czy praw jazdy.  

12 lipca 2019 roku w życie weszła ustawa o dokumentach publicznych.

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) odniósł się do zmian dot. zakazu wykonywania replik dokumentów publicznych.